Kaliteli Alt Yapı Malzemeleri İle Kırcalı A.Ş
Blog

Uzun Yıllar Kullanılabilecek Üst Yapı Ürünleri

Alt yapı çalışması tamamlandıktan sonra üst yapı elemanları ile üretim tamamlanmaktadır. Hem statik hem de mimari projelerde kolon uygulamalarının temelini üst yapı elemanları oluşturmaktadır. Kazılarda dolgu çalışması, uygun olan kolonun seçimi, kotların yerleştirilmesi gibi işlemlerde de üst yapı ürünleri bir hayli önemlidir. Özellikle ince işçilikte kullanılan bu ürünler, duvar akslarından çatı kısımlarına cephelerden merdiven akslarına kadar pek çok sektörde kullanılmaktadır. Yüksek katlı binalar, viyadükler, çevre düzenlemeleri, köprüler ya da hangarlar için üst yapı malzemelerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda inşaat sırasında yararlanabileceğiniz bazı üst yapı malzemesi yer almaktadır. Bu malzemeleri tercih ederek inşaatınızın daha sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Bariyer

Bariyer

Özellikle yüksek katlı binalarda ve depolarda kullanılan Bariyer üst yapım elemanı sayesinde sağlam işçilik elde edebilirsiniz. Bu ürünü ayrıca bahçelerde, parklarda ve çevre düzenlemelerinde de kullanabilirsiniz. Metraj ve dolgu çalışmaları için bu eleman bire birdir. Üründe hem tek yanak hem de çift yanak olmak üzere iki tip bulunmaktadır. Bu tiplerin ayrı kategorilere ayrılmasında kullanılan alanın farklılaşması etkili olmuştur. Bir ya da birkaç doğal malzemenin sentetik olarak birleştirilmesi ile oluşan üst yapı elemanı, farklı şekillere sahiptir. Endüstriyel çalışmalara katkı sunan bu ürün, cam ve çelikten de üretilebilmektedir. Doğadan çıktığı şekilde kullanılan ürünü satın alarak oldukça memnun kalacaksınız. Fiyat ve performans açısından değerlendirilen ürün oldukça avantajlı konumdadır.

Beton Duvar

Üst yapı elemanlarının arasında kendini ön plana çıkaran Beton Duvar sağlamlığı ile tanınmaktadır. Bu üründe beton saksı, şev taşı, gri doğal malzeme, harpuşta kırmızı ve daha pek çok çeşit bulunmaktadır. Çeşitlerin her biri renk ve şekil yönü ile birbirinden ayrılmaktadır. Harpuşta kırmızı malzemesinde yay şekli bulunur iken gri doğal taş eşkenar dörtgen yapıdadır. Beton duvarlar, insan yaşamı için gerekli olan bazı ortamları yaratabilmektedir. Fiziksel ortamlar için yapı taşı görevinde olan bu ürünler, oldukça kullanışlıdır. Yıllar boyu kırılmadan ya da çatlamadan kullanılan ürünleri alt yapınızın üzerinde güvenle tercih edebilirsiniz. Genel olarak taştan imal edilen bu ürün çeşitli üretim metotları ile elde edilmektedir.

Bordür

Bordür kullanışlılığı ve şık tasarımı ile göz kamaştıran bir yapı malzemesidir. Bu malzemenin, kullanıldığı alanlara göre farklı sınıflara ayrıldığı bilinmektedir. Sınıflar arasında yer alan “asfalt bordürü” özellikle asfaltların yüzey kısımlarına uygulanmaktadır. “Perdahlı kırmızı” evlerin, binaların, bahçelerin duvarlarına uygulanabilmektedir. “Mikronlu beyaz” açık renk yüzeylerde kullanılabilmesi için üretilmiştir. “Perdahlı kırmızı takım” genel olarak evlerin duvarlarına uygulanmaktadır. “90 derece dönüş sunan mikron siyah” ise iş yerlerinin duvarlarına uygulanabilmektedir. “90 derece siyah” uygulanır iken “35 derece dönüş” malzemesini de kullanabilirsiniz.

Kilit Parke

Kilit parke hem bahçe hem de balkon için idealdir. Parkeler kendi arasında altıgen mikronlu, kilitli, dikdörtgen prizma olarak kategorilere ayrılmıştır. Bu kategorilerin arasına çim taşı da eklenebilmektedir. Altıgen mikronlu modelin farklı sınıfları bulunmaktadır. Sarı altıgen mikronlu, doğal altıgen mikronlu ve beyaz altıgen mikronlu bu sınıflar arasındadır. Kilit parkelerin alt sınıfında; kırmızı kilit parke, siyah kilit parke, mikronlu kilit parke ve kırmızı kilit parke yer almaktadır. Dikdörtgen prizma malzemesinin alt sınıfında ise kırmızı ve doğal gibi seçenekler yer almaktadır.

Yağmur Oluğu

Yağmur Oluğu

Organik ve inorganik malzemelerden üretilebilen Yağmur Oluğu oldukça kullanışlıdır. Bu malzemenin kullanıldığı organik bileşenler arasında azot, hidrojen ve karbon yer almaktadır. İnorganik malzeme sınıfında ise silisyum ve kalsiyum gibi çeşitli mineraller sayılabilmektedir. Pişmiş toprak, cam ya da metal gibi malzemeler ile de elde edilen bu ürün, bir alt yapı malzemesidir. Ürünü satın alarak pek çok sektörde kullanabilirsiniz. Bu sektörler arasında kaplama, bölme, doğrama gibi alanlar yer almaktadır.

Doğal Parke

Üst yapı malzemeleri arasında sayılabilecek Doğal Parke sayesinde alt yapılarınızın üzerine natural bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle kaldırımlarda, taş işlemelerinde, dekorasyon sanatında kullanılan bu ürün oldukça estetiktir. Ürünün farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında altıgen olanlardan kare olanlara kadar geniş bir yelpaze vardır. Kırmızı, siyah, mavi, sarı, açık pembe ya da beyaz renklerinden birini doğal parkeniz için tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.