Kaliteli Alt Yapı Malzemeleri İle Kırcalı A.Ş
Blog

2022’de Sık Tercih Edilecek Beton Duvar Çeşitleri

Beton duvar modelleri üst aşamalarda kullanılan yapı malzemeleridir. Beton duvarlar dayanıklı bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Beton duvarlar ile mimari yapılar döşenebilmekte ve hoş bir görünüm elde edilebilmektedir. Yer döşemeleri olarak da kullanılabilen betonlar, doğal malzemelerden oluşturulmaktadır. Genel olarak kolay bulunabilen bu malzeme, fiyat yönünden oldukça hesaplıdır. Duvar döşemesi sırasında beton duvarlar kullanılmadan hemen önce elenmiş kumdan yararlanılmaktadır. Elenmiş kum, alanın düzleştirilmesi için önemlidir. Kumun her alana eşit miktarda yayılması son derece önemlidir. Eşit yayma işlemi sonrasında düzleştirme işlemi uygulanmaktadır. Bu aşama duvar yüzeyinde herhangi bir girinti ya da çıkıntı kalmamalıdır. Aşağıda duvar örme ile ilgili bazı beton duvar modellerine yer verilmiştir.

Şev Taşı

Şev Taşı

Harpuşta Kırmızı

Bu model beton duvar çeşitlerinden biri olup oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Harpuşta Kırmızı betonda özgün bir tasarım bulunmaktadır. İkili kilit alanına sahip olan bu model, farklı alanlar için kullanılmaktadır. Evlerde, otoparklarda ya da sahalarda bu ürün kullanılmaktadır. Modelin avantajları aşağıda ifade edilmiştir:

  • Harpuşta model beton duvarların kullanımı oldukça basittir. Zorlu bir işçiliğe ihtiyaç duymayan bu duvarlar, kolaylıkla döşenebilmektedir.
  • Model, kullanılacak olan alanın boyutuna göre farklı boyutta alınabilmektedir.
  • Model, duvarlardan söküldükten sonra farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Yeniden kullanılabilen bu ürün, geri dönüşüm yapılabilen zamansız yapılardandır.
  • Bu malzeme duvar arasında kullanılmasından itibaren ortalama 25 yıl ömre sahiptir.
  • Basınca, hava koşullarına ve doğa olaylarına dayanan bu malzeme, her türlü sıcaklıkta kullanılabilmektedir.

Beton Saksı

Beton Saksı inşaat sektöründe kullanılabildiği gibi mimari sektör için de tercih edilmektedir. Genel olarak kamuya açık alanlarda, meydanlarda ve parklarda yararlanılan bu ürün, oldukça dayanıklıdır. Zor hava koşullarına uyum sağlayan bu model, ağır yük taşıyan araçlara ve yüksek basınca karşı da dayanım sağlamaktadır. Dayanıklılığının yanı sıra kaliteli de olan bu ürün, oldukça ekonomiktir. Ekonomik olması ürünü daha kolay ulaşılabilir noktaya taşımaktadır. Beton saksılar duvarların yapım aşamasında oldukça işlevseldir.

Doğal Beton Duvar

Doğal Beton Duvar döşemesi kolay olan bir yapı malzemesidir. Sağlamlığı ile dikkatleri üzerine çeken bu malzeme, sık tercih edilmektedir. Zorlu hava koşullarına karşı dayanım sağlayan ürün, işçilik gerektirmeden kullanılabilmektedir. Özellikle kamusal alanlarda yaygın olarak kullanılan bu beton duvar çeşidi, donmaya karşı direnç sağlamaktadır. Kayganlık ve çatlama gibi zararlı aktivitelere karşı da dayanım sağlayan malzeme, üst yapı duvar döşemelerinde etkilidir. 20 yıla yakın bir kullanım ömrüne sahip olan ürün, tekrar sökülüp takılabilmektedir. Bu yapılar renkli şekilde döşendiğinde bir örüntü ortaya çıkmaktadır. Bu durum duvarın daha estetik olmasını sağlamaktadır.

Kırmızı Beton Duvar

Kırmızı Beton Duvar

Kırmızı Beton Duvar özellikle bahçe ya da park gibi yeşil alanlarda kullanılmaktadır. Peyzaj mimarisinde sık sık yer alan bu ürün, dayanıklı olmasının yanı sıra estetik olması ile de bilinmektedir. Bu beton duvar çeşidi çevre dostu bir yapıya sahiptir. Yağışlı günlerde su emilimi ne kadar yüksek olursa olsun bu kırmızı duvarlar zarar görmemektedir. Bu duvarların kullanıldığı alanlarda sel riski azalmaktadır. Ayrıca bu malzeme, erozyon riskine karşı da dayanım sağlamaktadır. Bu duvar beton çeşidi, estetik görüntüsü ile göz kamaştırmaktadır. Zemin üzerinde kırmızı görünümün oluşması bu malzeme sayesinde olmaktadır.

Doğal Dörtgen Beton Duvar

Doğal bir beyaz rengine sahip olan bu ürün hem yolarda hem de dış alanlarda kullanılabilmektedir. Üst yapı kaplama malzemelerinin arasında ön plana çıkan ürün oldukça sağlamdır. Dekoratif görünümü ile duvarlarda hoş bir ambiyans yaratan bu yapıyı sipariş ettiğinizde pişman olmayacaksınız. Doğal Dörtgen Beton Duvar uygulama kolaylığına sahiptir. Basınca karşı dayanım sağlayan bu malzeme, geniş alanlarda da kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.