Kaliteli Alt Yapı Malzemeleri İle Kırcalı A.Ş
Blog

Menfez Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Filtreleme sistemleri olarak adlandırılan menfezler, sirkülasyonu sağlamakla görevli olan alt yapı ürünleri olarak değerlendirilirler. Karayollarında, işletmelerde, evlerimizde köprülerde suyun, havanın ya da diğer gazlarından bir alandan diğer alana aktarılmasını sağlayan bu sistemler, önemli alt yapı ürünleri kapsamında değerlendirilmektedir. Firmamız, önemli inşaat dekorasyon ve yapı malzemeleri geliştiren bir firma olarak kurulmakla beraber, uzun yıllardır bu alanda çaba göstermekte, birçok projesi olan güvenilir firmalar arasında yer almaktadır. Alt yapı sistemleri üreten, satışını ve tamiratını gerçekleştiren firmamız, menfez sistemleri de satmaktadır.

Menfez Neye Denir?

Menfez Neye Denir?

Kapakçık ya da boş alan sistemi ile çalışan ve kirli havanın temiz havadan ayrıldığı bir sirkülasyon sistemini ifade eden menfezler birçok tip ile satışı gerçekleştirilen ürünler arasında yer almaktadır. Kokuların, gazların ya da temiz olmayan havanın insan eliyle yapılmış olan filtreleme sistemleri ile dışarı atılmasına yarayan ürünlere menfez adı verilmektedir. Özellikle büyük alanlarda, fabrikalarda yara yollarında ya da çoklu inşaat ve gökdelen sistemlerinde birçok menfezin bir arada kullanılması menfez sistemlerini oluşturmaktadır. Birçok menfez türü bulunmakla beraber; duvar menfezi karayolları menfezleri ya da su menfezleri bunlar arasında gösterilebilmektedir.

Menfez Neye Göre Seçilir?

Menfez seçimi genellikle kişinin kendisinin belirleyebileceği bir eylem değildir. Kullanılacak filtre sisteminin bulunduğunuz alana uygun olması gerekmektedir. Havalandırma sistemlerinde kullanılacak olan menfez, firmamızın üretim alanı göstermiş olduğu yapı ve inşaat sektörünün temel parçalarını oluşturmakta, bu konuda destek almak için firmamızla iletişime geçmeniz mümkündür. Kirli havanın ya da gazın dışarı atılması ve ortamın konforunun sağlanması için doğru şekilde seçim yapmak gerekmektedir. Dolayısı ile mutlaka uzman görüşünün alınması gerekir. Özellikle sera gazının üretildiği fabrikalarda ve yüksek tavanlı yapılarda kullanılacak menfezin doğru şekilde seçilmemesi geri dönüşü olmayacak zararlar doğurabilmektedir.

Kırcalı Menfez Ürünleri

Menfez ürünleri genellikle otopark ve alternatif hizmetler doğrultusunda üretilen ve firmamız tarafından projelendirilen ürünler arasında yer almaktadır. Birçok boyutta üretilen menfezler, bizzat firmamız tarafından bütün mühendislik kuralları göz önünde bulundurularak eğilme kuvveti ve ağırlığı göz önünde bulundurularak üretilen ve daha sonra da satışı gerçekleşen ürünler arasında yer almaktadır. Bugüne kadar, kurulmuş olduğumuz alandan beri gelişmeyi ve daha fazla kitleye ulaşmayı planlayan firmamız, 3 metreye kadar menfezler üretmektedir. Fiyatlarımız üretim şartlarına göre değişiklik göstermekle beraber, bizimle iletişime geçerek ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Teslimat uygun araçlarla bulunduğunuz şantiye ve inşaat bölgelerine yapılabilir. Üç boyutlu sistemde üretilen menfezler iç genişlik uzunluk ve derinlik şartları göz önünde bulundurularak kaliteli maddelerden üretilmektedirler. Firmamız, kendisinden beklenenin farkında olan bir firma olarak yapı sistemleri konusunda uzun yıllardır tecrübe sahibidir.

Havalandırma Menfezleri

Havalandırma Menfezleri

Havalandırma menfezleri filtreleme sistemlerinde en çok kullanılan ürünlerdir. Sanayi merkezlerinde ve büyük gökdelenlerde havalandırmayı sağlamaktadır. Yüzyıllardan beri çeşitli medeniyetler tarafından farklı özellikler ile yapılan havalandırma sistemleri, teknolojinin gelişimi ile beraber özel olarak üretilen menfez yapıları ile beraber bulunulan alanın içerisindeki konforu sağlamakta ve sirkülasyonun temelini oluşturmaktadır.

Bulunulan yapıya göre farklı alt yapı sistemi ve menfez kullanılabilmektedir. Uygun boyutlarda ve uygun yapılarda tasarlanmaları başlıca amaçtır. Bunun dışında, karayollarında kullanılan tipleri, drenaj işlemleri ve kanalizasyon türevlerinin olmazsa olmaz yapıları arasında bulunmaktadır.

Kaç Tip Menfez Bulunur?

Menfez tipleri birden fazla olmakla beraber, kara yollarında en çok kullanılan tipler kare ya da eliptik menfezler olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda coğrafi şartların ve bulunulan alanın uygun olduğu yerlerde suyun ve drenajın sirkülasyonunu sağlamak amacı ile kemer tipi menfezler de kullanılabilmektedir. Firmamız inşaat ve yapı malzemeleri konusunda Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet sağlayan firmalar arasında yer almakla beraber, uzun yıllardır bu işin içindedir.

Sağlam ve Dayanıklı Alt Yapı Ürünleri

Sağlam karayolu menfezi üretiminin çok dikkat gerektirdiği, uygun fizik şartlarının hesaplandığı ve buna bağlı olarak üretildiği yapılar arasında yer almaktadır. Tamamen bir yapının temelini oluşturdukları için kırılma ya da çökme durumlarında büyük felaketler meydana getirebilmektedir. Firmamız, son derece kaliteli ve sağlam menfezler üretmiş olmakla beraber farklı boyutları ile yapılara uygun olarak satış gerçekleştirmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek alt yapı ürünleri ile alakalı uzman bilgisi talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.