Kaliteli Alt Yapı Malzemeleri İle Kırcalı A.Ş
Blog

Alt Yapı Çalışmaları İçin Kullanılabilecek En İyi Malzemeler

Alt yapı çalışmaları, yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan su, kanalizasyon gibi döşemeler için yapılmaktadır. Bu çalışmalar sayesinde yol, elektrik ve internet de düzene girmektedir. Alt yapı çalışmalarının belirli periyotlar ile yapılması, yaşam kalitesini artırıcı faktörlerdendir. Bu çalışmalar ülkelerin ekonomisini etkilemekte ve olumlu katkı sunmaktadır. Bu çalışmaların yapılması aynı zamanda kalkınma seviyesini de etkilemektedir. Yaşam alanlarında duyulan başlıca ihtiyaçlar bu çalışmalar neticesinde karşılanmaktadır. Haberleşme, enerji, su, ulaştırma gibi sektörler alt yapılar sayesinde her eve ulaştırılmaktadır. Alt yapı çalışmaları sırasında yararlanılan malzemeler aşağıda ifade edilmiştir. Bu malzemelerden yararlanarak evleriniz ya da diğer yaşam alanlarınız için konforlu bir ortam yaratabilirsiniz.

C Parçalar

C Parçalar

Yaşam alanları için önemli bir paya sahip olan C Parçalar alt yapı sorunlarını ciddi ölçüde gidermektedir. Özellikle sanayileşme, kentleşme ve globalleşme sonrasında sık kullanılmaya başlanan bu parçalar, etkin bir hizmet ortaya koymaktadır. C parçalarda farklı bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler farklı amaçlara hizmet etmektedir. 150 kapasiteli dirsek ve entegre conta dirsek C parçanın bölümleri arasında yer almaktadır. C parçaları kullanarak yaşam alanlarınızın kalitesini artırabilirsiniz. C parçaları, ücretli ya da yarı özel olarak satın alabilirsiniz. Bazı vatandaşlar alt yapı malzemeleri satın alır iken bazı indirimlere tabi tutulmaktadır. Bu indirimlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı C parça satın aldığınız kurumdan öğrenebilirsiniz. Oldukça ekonomik bir fiyata sahip olan bu parçalar sizleri sipariş ettiğinize pişman etmeyecektir.

Boru

Alt yapı sektörü dendiği zaman pek çok insanın aklına ilk olarak boru gelmektedir. Yoğunluğu farklı olan sıvı maddelerin bir yerden başka bir yere taşınması konusunda borulardan yardım alınmaktadır. Boruların her biri farklı dış kılıfa ve farklı çapa sahiptir. İç kısımları ve dış kısımlarının değerleri çap cinsinden değişikli göstermektedir. Borular sayesinde içilebilir suyun en ücra köşelere bile götürülebildiği bilinmektedir. Ayrıca borular, inşaat sektöründe de sıklıkla tercih edilmektedir. Bir harcın farklı bir noktaya götürülebilmesi için kalın borular tercih edilmektedir. Bu kalın boruların ismi betonarme borusu olarak geçmektedir. Bu cinse entegre contalı borular ve beton boruları da eklenebilmektedir. Borulardan yardım alarak uzun sürecek bir taşıma işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Muayene Baca Taban

Muayene Baca Taban alt yapı malzemesi farklı alanlarda sizlere yardımcı olmaktadır. Bu malzemelerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında parsel tabanı, tünel muayene baca tabanı, drenaj baca tabanı yer almaktadır. Ayrıca farklı boy muayene tabanları, entegre muayene tabanları, contalı muayene tabanları gibi çeşitleri de sayabiliriz. Muayene baca tabanları satın alarak ekonomik açıdan kazanç elde edebilirsiniz. Katı atık toplama, gaz, sulama kanalı, kanalizasyon gibi işlemlerinizde bu malzemeden yararlanabilirsiniz.

Bilezik Konik

Bilezik Konik yapı malzemeleri sayesinde betonarme kapaklardan beton ızgaralara kadar pek çok ürün yaratabilirsiniz. Bu ürün çerçeve montaj konik, contalı entegre bilezik, ara geçiş kapağı gibi çeşitlere sahiptir. Ürünün ayrıca redüksiyon geçiş kapağı, beton ızgara konik gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu üründen yararlanarak yolara yönelik bayındırlık hizmetlerini tamamlayabilirsiniz. Ürünü limanlarda, kanallarda, kent içi ulaşımlarda, havaalanlarında ve su yollarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Seri Izgara

Seri Izgara

Alt yapı çalışmalarına büyük bir katkı sunan Seri Izgara malzemesi oldukça işlevsel bir yapıda tasarlanmıştır. Bu malzeme sayesinde telekomünikasyon hizmetleri başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Elektrik sektöründe ve enerji sektöründe de bu malzemeden yararlanılmaktadır. Elektriğin üretilmesi, dağıtılması ve doğru bir şekilde iletilmesi bu malzeme sayesindedir. Seri ızgaradan hava yolu ve demir yolu gibi ulaşım sektöründe de yararlanılmaktadır. Izgaranın mentöllü, köşebentli ve yağmur suyu olmak üzere üç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Menfez

Menfez alt yapı malzemeleri ulaştırma, habercilik, su tesisatı gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Menfezler boyutlarına göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategorilerden her biri farklı bir sektörde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Üst yapı malzemelerinin alt kısımlarını dolduran menfezler, sağlam olması gereken malzemelerdir. Bu ürünlerin üretimi esnasında dayanıklı ham maddelerden yararlanılmıştır. Doğal taş rengine sahip olan ürünlerin ortasında büyük bir delik bulunmaktadır. Menfezlerin her biri eşit kenarlara sahip kare şeklinden oluşmaktadır. Menfezleri farklı sektörler için kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.