Kaliteli Yapı Malzemeleri İle Kırcalı A.Ş
Blog

Geniş Ürün Gruplarımızla Altyapı Ürünleri

Üstlendiğimiz yapı malzemelerinde olduğu gibi müşterilerin inşaatlarında kullanacakları alt yapıların üretimi Kırcalı Yapı Malzemelerinde en kaliteli haliyle üretilmektedir. Yerleşim yerlerinin inşasında kullanmak üzere kanalizasyon başta olmak üzere, s, elektrik, yol, doğalgaz, ulaşım ve peyzaj gibi tesisatların tamamında altyapı ihtiyacınıza uzun vadeli ekonomik çözümler sunmaya devam ediyoruz.

3194 Sayılı İmar Kanunu’na istinaden gerekli duyulan zorunlu olunan alt yapıların tesisinde kullanılan malzemeler önemlidir. Bireysel kullanımlardan ziyade ortak kullanımlara yönelik olarak üretilecek olan altyapıların uzun yıllar kullanılmasında ve fayda sağlanmasında kalite önem taşır. Bu kaliteyi yıllardır sunan bizler yaşam alanlarının oluşmasındaki alt yapının öneminin farkındayız. Bünyemizde gereken tecrübeye sahip mimar ile mühendislerimizin tasarlaması, profesyonellere uygun kaliteli alt yapı malzemeleri uzman usta ellerde montajı gerektirir. Yaşam alanlarınızı oluşturan eviniz, iş yeriniz, fabrika ve diğer yaşam alanlarının çevre güvenliği de dikkate alınarak atılacak adımlar çok önemlidir.
Alt yapının oluşturulmasında önemli adımlar söz konusudur. Bu anlamda tasarımdan montajına kadar uzman personeller ve işinin ehli ustalar tarafından yürütülmesi gerekir. Altyapıyı bünyesine alan atık ve temiz su giderleri, aksesuarlar, kablolar, elektrik sistemleri, bina giydirme elemanları gibi altyapı ürünlerinin sağlıklı ve güvenli bir hale getirilmesi önemi ortaya çıkmaktadır.
İnşaat, küresel ekonomik faaliyetin kritik bir itici gücünü temsil etmektedir. Yapı Ürünleri ve Altyapı sektörü son yıllarda benzeri görülmemiş bir değişim yaşarken, yapı ürünleri ve hizmetleri sağlayan şirketler, inşaat faaliyeti inşa edilmeye devam ettikçe değer zincirinde giderek daha hayati bir bağlantıyı temsil eder hale gelmiştir.
Kırcalı profesyonelleri, Yapı Ürünleri ve Altyapı sektöründe faaliyet gösteren stratejik konsolidatörlerle ve sektöre yatırım yapma eğiliminde olan finansal sponsorlarla güçlü ilişkilere sahiptir. Özellikle konut başlangıçları ve izinleri, yeni ve mevcut ev satışları ve fiyatları, yeniden yapılanma harcamaları, konut dışı inşaat ve altyapı yatırım ihtiyaçlarına odaklanarak, temel makroekonomik eğilimleri ve itici güçleri sürekli olarak takip ediyoruz.
Yapı Ürünleri ve Altyapı ekibimiz, özel işletme sahipleri, finansal sponsorlar ve şirketler adına çok çeşitli işlemler gerçekleştirmiştir. Büyüme veya likidite için geçiş sermayesine erişimden, bir şirketin gelecekteki başarısı için ideal bir ortak arayan satış tarafı işlemlerine kadar çok çeşitli çözümler hakkında tavsiyelerde bulunuyor aynı zamanda uzman personellerimiz ile üretimde ve yapının inşasında roller üstleniyoruz.
Asfalt, beton, çelik, duvar, ahşap, polimerler ve kompozitler gibi temel altyapı malzemelerinin kapsamlı bir şekilde anlaşılması, sürdürülebilir bir yapılı çevre sağlamak için çok önemlidir. Malzeme mühendislerimiz, planlama, tasarım, inşaat, adli tıp ve onarım için yenilikçi malzemelerin kullanımını entegre etmek için diğer mühendislerle yakın bir koordine içerisinde çalışır.
Kırcalı Yapı Malzemeleri bünyesinde bulunan mühendis ve mimarlarımız hem mekanik özellik geliştirme hem de saha performansı üzerinde durularak beton ve asfalt malzemeleri alanlarında özellikle tecrübeye sahiptir. Geleneksel altyapı malzemelerinin en son teknolojisini üretim tesislerimizde geliştiriyoruz ve ayrıca yeni, sürdürülebilir malzemelerin oluşturulmasını araştırıyoruz. Malzemeleri kimyasal ve mikro yapısal incelemelerden tam ölçekli saha testlerine kadar çeşitli ölçeklerde inceledikten sonra gerekli testler ile inşaatlarda en güvenilir haline gelmesinde önemli Ar-ge çalışmalarını yürütüyoruz.
İnşaat projelerinin tasarımı ile mimarisi önemli hususların başında geliyor. İnşaatta başlamadan önce yapılması gereken bu hususlarda kullanılan malzemeler çevre ve kendi sağlığınız için önem taşımaktadır. Kullanılan malzemeler ile montajındaki kalitelerin uzun vadelerde ortaya çıktığı bilinmesi gerekmektedir. Verimli bir alt yapı ile sağlanan enerji tasarruflarının ayrıca bütçenize olan desteğinden bahsetmek mümkündür. Yapılan alt yapılar Mahalli İdarelerce denetlenir ve standartlara uygun olup olmadığı incelenmektedir. Uygun olmaması halinde alt yapılarda gerekli notu alamaz ve onaylanmaz. Bu anlamda alt yapının tekrar yapılması istenir. Bu durum hem zaman kaybı hem maddi anlamda çıktı olarak muhasebe kayıtlarına yansır. Bu sebeple inşaatın başından itibaren kullanacağınız ürünlerde kalite kadar bu ürünlerin montajında da önemli dikkat sağlanması gerekir.
Altyapı projelerinin tasarlanması ve uygulanmasında mimar ile mühendisler önemlidir. Bu çerçevede uzun yıllar tecrübelere sahip olan mimar ile mühendislerimizin attığı adımlar neticesinde yapılan planlamalar ile hacim ve ebatların doğru ölçümü yapılmaktadır. Uzman personellerimizin usta ellerinden yapılan montajlar ile sürekli gerçekleştirilen kontroller olası problemlerin önüne geçer. Özellikle çok büyük yapılarda karşımıza çıkan tekrar tadilatlarının önüne geçilmesi için gerekli olan malzemelere yer verilmeli ve altyapının sonraki dönemlerde tekrar tadilat yapılabilecek tasarımlara sahip olmalıdır.
İnşaatların ve yapıların havalandırmaları alt yapılar içerisindedir. Bu çerçevede mutfak ile banyolarda hava akışı sağlanması gerekir. Havalandırma ihtiyacını karşılayacak olan menfezlerin doğal gaz tesisatlarının döşendiği yerler özellikle mimari yapı ile inşaatlarda mutlaka olması gerekmektedir. Yapılan havalandırmalar sayesinde kötü kokular kalkar. Mutfaklarda yapılan yemekler ile ısı artışı ve buharların tahliyesi için bu havalandırmalar önem arz eder. Büyük yapılarda ise daha büyük havalandırmalar söz konusu edilir. Bu aşamada Kırcalı Yapı Malzemeleri olarak gereken havalandırma alt yapı malzemeleri üretimi ve montajında gereken hizmeti kaliteli olarak vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.